sobota, 15.srpna 2020
Dnes má svátek Hana
Demografický vývoj

Třebívlicko patřilo k nejvyspělejším zemědělským oblastem. Jediným průmyslovým odvětvím byla těžba granátů. Na populační vývoj působily různé aspekty - nemoce, války, stěhování atd. Třebívlicko bylo vždy české. Německá národnost se objevovala v severní části regionu (Blešno, Dřevce, Leská, Skalice, Staré, Šepetely) a proto se i často uzavírala smíšená manželství.

Za života Ulriky se vedle katolíků a protestantů kultivovalo i židovské náboženství. Ulrika souhlasila se stavbou synagogy v Třebívlicích a se zřízením židovského hřbitova u Solan. Tak jako v minulosti, tak i dnes zde nejsou žádné náboženské rozepře. Při sčítání obyvatel v roce 1991 měla obec Třebívlice 487 občanů. Při posledním sčítání v roce 2001 měla obec Třebívlice už jen 484 občanů. Počet obyvatel stále klesá neboť např. v roce 1890 zde bylo 605 občanů, v roce 1930 614 občanů.

Dotace IROP

IROP CZ_RO_B_C RGB

Vybudování technické polyfunkční učebny s bezbariérovým přístupem  Reg. číslo: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0012601

V projektu se jedná o rekonstrukci učebny na ZŠ Třebívlice. Její stav není vyhovující pro potřeby moderní výuky. Po realizaci projektu vznikne učebna pro výuku cizích jazyků a řemeslných a technických předmětů, která bude také nově vybavena a bude žákům poskytovat vhodné podmínky pro kvalitní vzdělávání. Součástí projektu je rovněž zajištění bezbariérovosti školy, které bude dosaženo pořízením výtahu a vybudováním bezbariérového WC. Dále budou provedeny malé úpravy venkovního prostranství.

Dotace:                3 692 830,88,- Kč

Vlastní zdroje:  194 359,53,- Kč

Celkem:               3 887 190,41,- Kč

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Bioodpad 2020

bioodpad 2020