sobota, 16.února 2019
Dnes má svátek Ljuba
Zajímavosti o obci

V obci Třebívlice a jejích částech žije trvale asi 806 obyvatel. Obec má historické jádro i novou moderní zástavbu. Dopravní spojení je zajištěno autobusy a vlakem. Třebívlice leží na rozhraní tří okresů a jsou spádovou obcí se základní a mateřskou školou, obvodním, dětským a zubním lékařem, lékárnou, poštou, pohostinstvím a obchodním střediskem s pojízdnou prodejnou. Obecní úřad, radniceTaké obslužnost občanů je dobře zajištěna.

 

Pracuje zde klempíř, pokrývač, zedníci, instalatér, dvě kadeřnictví  a švadlena. Někteří občané pracují v místní zemědělské společnosti LoPe 2000. Mnozí dojíždějí za prací do okolních měst. Nově vzniká privátní podnik " Zámecké vinařství ", který by měl být uveden do plného provozu v horizontu 2 let tj. v roce 2013. I kulturní vyžití je velké např.: Den matek, Den dětí, setkání důchodců, sportovní vyžití, zájezdy do divadel, poznávací zájezdy, každoroční Václavská pouť, Třebívlické kulturní léto a nově i Třebívlické vinobraní. Aktivně pracují spolky: zahrádkářů, včelařů, myslivců, hasičů, sportovní oddíly kopané, aerobiku a stolního tenisu. Od roku 1999 má obec zřízenou "Stálou výstavní expozici Ulriky von Levetzow", vlastní znak a prapor. Prostředí obce je upravené, podél chodníků jsou udržované záhony, náměstí zdobí celoročně okrasné dřeviny a historické lampy. V roce 2001 získala obec titul "Vesnice roku Usteckého a Karlovarského kraje" a v celostátním kole se umístila na 3. místě v rámci obcí ČR. Obec Třebívlice a místní část  Dřemčice jsou plynofikovány. V roce 1996 se obec přihlásila do Programu obnovy venkova. Informační centrum je napojeno na internet s elektronickou poštou. Obec má vlastní matriku a obřadní síň.

 

Společenský život

V obci vždy pracovaly některé spolky - divadelní, sportovní, hasiči,turisté, myslivci. Činnost divadelního spolku zanikla. V současné době se kulturní život Třebívlic opět zintenzivňuje. Tradicí se stává "Třebívlické kulturní léto". Ve spolupráci s Česko-saskou společností se konají koncertyTřebívlické kulturní léto jednotlivců i sborů v kostele sv. Václava. Za podpory Obecního úřadu Třebívlice, Žateckého pivovaru a Městského divadla Most se uskutečňují divadelní představení v areálu zámeckého parku , sportovní utkání a hasičské soutěže. V roce 2000 a 2001 se obec Třebívlice přihlásila do soutěže "Vesnice roku". V roce 2000 obec získala "Modrou stuhu" za kulturní život a v roce 2001 "Zlatou stuhu" - 1. místo v Ústeckém a Karlovarském kraji za celkový život obce. V celostátní soutěži obec obsadila 3. místo. Významnou akcí byla i mezinárodní soutěž loveckých psů "Memoriál K. Podhajského" v r. 2000. Školství Škola v Třebívlicích je prastarého původu a stávala vždy na místě budovy číslo popisné 19. Byla původně farní a vyučovacím jazykem byla němčina. Od roku 1847 se začalo vyučovat česky. Budova byla postupně přestavována až do dnešní podoby. Vyšší stupeň ZŠ je umístěn v budově bývalého zámku. Mateřská škola byla a je umístěna v budově číslo popisné 90. V roce 2000 proběhly oslavy 100 let školy.

 

Školství

Škola v Třebívlicích je prastarého původu a stávala vždy na místě budovy číslo popisné 19. Byla původně farní a vyučovacím jazykem byla němčina. Od roku 1847 se začalo vyučovat česky. Budova byla postupně přestavována až do dnešní podoby. Vyšší stupeň ZŠ je umístěn v budově bývalého zámku. Mateřská škola byla a je umístěna v budově číslo popisné 90. V roce 2000 proběhly oslavy 100 let školy.Vroce 2010 vydala obec ve spolupráci se školou publikaci "Cestička k domovu - Třebívlicko, domov náš aneb s dětmi o jejich rodném kraji a škole ". Hlavním iniciátorem a autorem uvedené knihy byl Ing. Jan Novák, kolektiv pedagogů a dětí ZŠ v Třebívlicích.

 

Znak a vlajka

http://www.obec-trebivlice.cz/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/233511znak.jpglink
http://www.obec-trebivlice.cz/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/324890vlajka.jpglink
Znak obce Vlajka obce

MUDr. Slavík

Praktický lékař v Třebívlicích oznamuje uzavření ordinace ve dnech

15. 2. až 22. 2. 2019

z důvodu čerpání dovolené

FÚ Libochovice

Finanční úřad Libochovice

bude

15. 03. 2019

na OÚ Třebívlice

od 13.00 do 16.00 h.

přijímat

daňová přiznání za rok 2018

Rozpočet na rok 2019

rozpocet 2019

Svoz odpadů 2019

svoz odpadu_201901

Euroregion Krušnohoří

euroregion krusnohori


Smlouva o poskytnutí projektu


Naše vlídná nádraží

nvn

Společná historie

projekt spolecn historie

Zámecké vinařství

johann w

Po stopách cisterciáků

po stopach_cisterciaku_brozura  po stopach_cisterciaku

touristische broschure

Na nové vinné cestě

na nove vinne ceste

Právě připojeno

Právě připojeni - hostů: 9