sobota, 16.února 2019
Dnes má svátek Ljuba
Vítejte na stránkách obce Třebívlice
Logo obce Třebívlice

V obci Třebívlice a jejích částech žije trvale asi 806 obyvatel. Obec má historické jádro i novou moderní zástavbu. Třebívlice leží na rozhraní tří okresů a jsou spádovou obcí se základní a mateřskou školou, obvodním, dětským a zubním lékařem, lékárnou, poštou, pohostinstvím a obchodním střediskem. Dopravní spojení je zajištěno autobusy.

Také obslužnost občanů je dobře zajištěna. Pracuje zde klempíř, pokrývač, zedníci, instalatér a  dvě kadeřnictví. Někteří občané pracují v místní zemědělské společnosti LoPe 2000 nebo ve firmě EKOEFEKT, která vyrábí ekologické kotle. Mnozí dojíždějí za prací do okolních měst. I kulturní vyžití je velké např.: Den matek, Den dětí, setkání důchodců, sportovní vyžití, zájezdy do divadel, poznávací zájezdy, každoroční Václavská pouť, Třebívlické kulturní léto a nově i vinobraní. Aktivně pracují spolky: zahrádkářů, včelařů, myslivců, hasičů, sportovní oddíly kopané, aerobiku a  stolního tenisu .Nově se na hřišti s umělým povrchem hraje tenis, florbal malá kopaná a nohejbal. Od roku 1999 má obec zřízenou "Stálou výstavní expozici Ulriky von Levetzow", vlastní znak a prapor.

trebivlice

Prostředí obce je upravené, podél chodníků jsou udržované záhony a náměstí zdobí celoročně okrasné dřeviny a historické lampy. Obec Třebívlice a místní část Dřemčice jsou plynofikovány.V části obce Staré je centrální ekologické vytápění pro rodinné domky. V roce 1996 se obec přihlásila do Programu obnovy venkova. Informační centrum je napojeno na internet s elektronickou poštou. Obec má vlastní matriku a obřadní síň..

MUDr. Slavík

Praktický lékař v Třebívlicích oznamuje uzavření ordinace ve dnech