neděle, 29.března 2020
Dnes má svátek Taťána
Vítejte na stránkách obce Třebívlice
Logo obce Třebívlice

V obci Třebívlice a jejích částech žije trvale asi 806 obyvatel. Obec má historické jádro i novou moderní zástavbu. Třebívlice leží na rozhraní tří okresů a jsou spádovou obcí se základní a mateřskou školou, obvodním, dětským a zubním lékařem, lékárnou, poštou, pohostinstvím a obchodním střediskem. Dopravní spojení je zajištěno autobusy.

Také obslužnost občanů je dobře zajištěna. Pracuje zde klempíř, pokrývač, zedníci, instalatér a  dvě kadeřnictví. Někteří občané pracují v místní zemědělské společnosti LoPe 2000 nebo ve firmě EKOEFEKT, která vyrábí ekologické kotle. Mnozí dojíždějí za prací do okolních měst. I kulturní vyžití je velké např.: Den matek, Den dětí, setkání důchodců, sportovní vyžití, zájezdy do divadel, poznávací zájezdy, každoroční Václavská pouť, Třebívlické kulturní léto a nově i vinobraní. Aktivně pracují spolky: zahrádkářů, včelařů, myslivců, hasičů, sportovní oddíly kopané, aerobiku a  stolního tenisu .Nově se na hřišti s umělým povrchem hraje tenis, florbal malá kopaná a nohejbal. Od roku 1999 má obec zřízenou "Stálou výstavní expozici Ulriky von Levetzow", vlastní znak a prapor.

trebivlice

Prostředí obce je upravené, podél chodníků jsou udržované záhony a náměstí zdobí celoročně okrasné dřeviny a historické lampy. Obec Třebívlice a místní část Dřemčice jsou plynofikovány.V části obce Staré je centrální ekologické vytápění pro rodinné domky. V roce 1996 se obec přihlásila do Programu obnovy venkova. Informační centrum je napojeno na internet s elektronickou poštou. Obec má vlastní matriku a obřadní síň..

Dotace IROP

IROP CZ_RO_B_C RGB

Vybudování technické polyfunkční učebny s bezbariérovým přístupem  Reg. číslo: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0012601

V projektu se jedná o rekonstrukci učebny na ZŠ Třebívlice. Její stav není vyhovující pro potřeby moderní výuky. Po realizaci projektu vznikne učebna pro výuku cizích jazyků a řemeslných a technických předmětů, která bude také nově vybavena a bude žákům poskytovat vhodné podmínky pro kvalitní vzdělávání. Součástí projektu je rovněž zajištění bezbariérovosti školy, které bude dosaženo pořízením výtahu a vybudováním bezbariérového WC. Dále budou provedeny malé úpravy venkovního prostranství.

Dotace:                3 692 830,88,- Kč

Vlastní zdroje:  194 359,53,- Kč

Celkem:               3 887 190,41,- Kč

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Svoz odpadů 1.pol.2020

odpady 012020